26Rolki to idealny sport zarówno dla amatorów spokojnej i relaksacyjnej jazdy, jak i dla miłośników wysokiej prędkości oraz adrenaliny. Co więcej, szybka jazda na rolkach wcale nie musi być niebezpieczna. Wystarczy tylko dobrze opanować sposoby hamowania, które umożliwią szybkie wytracenie prędkości w razie takiej potrzeby. Istnieje co najmniej kilka metod hamowania podczas jazdy na rolkach. Oczywiście większość ludzi używa w tym celu hamulca, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Jak hamować na rolkach bez użycia hamulca?
Rolki
Rolki
Rolki to sport, który ostatnio wraca do łask. Jest to zdrowy i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Coraz częściej można zobaczyć całe rodziny w parku na rolkach.
Jazda na rolkach to nie tylko korzyść dla ciała, to też pożytek dla umysłu. Relaks i endorfiny, które dostarcza uprawianie tego sportu powodują, że człowiek zapomina o stresie.
Rolki to bezpieczny sport dla ludzi, którzy mają problemy ze stawami. Kolana i kręgosłup nie są tak bardzo narażone na przeciążenia jak np. podczas biegania.
Łyżworolki są idealnym sportem dla pań bo angażują te partie mięśni nóg i pośladków, które zwykle bywają problematyczne u pań.
Jazda na ośmiu kółkach poprawia koordynację i dotlenia cały organizm. Sport ten uprawiamy na świeżym powietrzu, więc trening jest zdrowszy niż ten, który odbywamy w pomieszczeniu zamkniętym.
Dla zaawansowanych rolkarzy, rolki mogą służyć za środek transportu. Jeśli tylko drogi i chodniki w Twoim mieście pozwalają na swobodną i komfortowa jazdę, śmiało możesz dojeżdżać na rolkach do szkoły czy do pracy.
Zakup nowych rolek jest bardzo emocjonującą chwilą. Miłośniczki sportu chętnie przeglądają setki ofert, aby uzyskać pewność, że dokonały najlepszego wyboru. Jednak ogromna dostępność rolek o różnej charakterystyce może nieco utrudnić podjęcie takiej decyzji. Dlatego w niniejszym artykule zaprezentujemy najlepsze rolki dla kobiet. Oczywiście na rynku mamy obecnie tak bogaty wybór, że trudno byłoby wskazać na jeden konkretny model. Z tego powodu skupimy się na tych rolkach, które pod pewnymi względami wyróżniają się na tle konkurencji. Jakie modele widnieją w naszym zestawieniu?
Zakup nowych rolek z reguły oznacza wydatek rzędu kilkuset złotych. Nie jest to zbyt wygórowana kwota w porównaniu do kupna np. nart lub roweru. Cena takiego sprzętu może być bowiem nawet dwu lub trzykrotnie wyższa od ceny nowej pary rolek. To jednak nie zmienia faktu, że rolki używane cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Czy taki zakup z drugiej ręki faktycznie ma sens i na co warto zwrócić uwagę, aby nie zostać oszukanym?
Większość osób jeżdżących na rolkach świadomie wyznacza sobie trasę w taki sposób, aby omijać wszelkie wzniesienia. Wynika to z faktu, że już samo wjeżdżanie na górkę może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli nawet rolkarz ma dobrą kondycję i w końcu wjedzie na szczyt, wówczas pojawia się kolejny problem. Jak bezpiecznie zjechać na rolkach z górki? Takie pytanie zadają sobie przede wszystkim początkujący, którzy dopiero uczą się panować nad sprzętem podczas bardziej dynamicznej jazdy. W takcie zjeżdżania kluczem do sukcesu okazuje się wyczucie prędkości i umiejętne hamowanie!
Nowoczesny sprzęt sportowy staje się nie tylko coraz lepszy, ale i coraz bardziej uniwersalny. Rolki są jednym z dowodów świadczących o słuszności tego stwierdzenia. Ich producenci postanowili bowiem zadbać o to, aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w tym niepozornym sprzęcie. Dzięki temu na rynku pojawiły się tak zwane rolki 2w1. Czy rzeczywiście są one idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych?
Zakup rolek przez internet jest zdecydowanie najwygodniejszą i zarazem najbardziej opłacalną alternatywą. W zasadzie jedynym problemem dla niektórych osób może być dopasowanie sprzętu pod względem rozmiaru. Nie należy się jednak tym martwić, ponieważ istnieje kilka skutecznych metod, które pozwolą szybko rozwiązać ten dylemat. Dzięki nim można mieć pewność, że rozmiar zakupionego sprzętu okaże się właściwy. Zastanówmy się zatem nad tym, jak dobrać rolki, aby były one idealnie dopasowane do rozmiaru stopy?
Rolki są słusznie uznawane za sprzęt o stosunkowo dużej wytrzymałości. Dlatego też mogą one służyć przez naprawdę długi czas. Jest jednak jeden warunek – posiadacz rolek musi regularnie dbać o ich czyszczenie i konserwację. W przeciwnym wypadku zakupiony sprzęt może z czasem stracić swoje właściwości. Szczególnie duże znaczenie ma kompleksowa konserwacja rolek po zakończeniu sezonu letniego. Zatem jak czyścić rolki po sezonie, aby wydłużyć ich żywotność?
Właściwe ustawienie stopy oraz kostki przekłada się na znacznie większą stabilność podczas jazdy na rolkach. Dlatego jest to jeden z aspektów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za poprawne ułożenie nogi w dużej mierze odpowiada zastosowany rodzaj zapięcia. Co więcej, poszczególni producenci mogą stosować zupełnie inne systemy zapięć, co siłą rzeczy przekłada się na właściwości sprzętu. Jakie zapięcia w rolkach będą najwygodniejszym rozwiązaniem?
Wykonywanie różnych akrobacji na rolkach jest kojarzone przede wszystkim ze skateparkami, w których młodzi rolkarze prezentują swoje umiejętności. Oczywiście freestyle to bardzo specyficzny styl, ale tak naprawdę każdy pasjonat rolkarstwa może łatwo nauczyć się kilku trików. Jednym z nich jest jazda na rolkach tyłem. Początkującym wyda się ona niezwykle trudna, choć w rzeczywistości można naprawdę szybko opanować tę umiejętność. W tym artykule omówimy kilka ćwiczeń, które pozwolą na zrozumienie podstaw opisywanej techniki.
Regularna aktywność fizyczna to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w trakcie odchudzania. Oczywiście wiele osób pomyśli teraz o bieganiu, ponieważ ten sport cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Jednakże lekarze zwracają uwagę na to, że istnieją liczne przeciwwskazania do uprawiania takiej aktywności. Jeżeli więc ktoś nie może biegać lub po prostu nie chce tego robić, powinien postawić na… rolki! Dlaczego jazda na rolkach jest tak korzystna i jak wygląda korelacja na linii rolki a odchudzanie?