26Rolki to idealny sport zarówno dla amatorów spokojnej i relaksacyjnej jazdy, jak i dla miłośników wysokiej prędkości oraz adrenaliny. Co więcej, szybka jazda na rolkach wcale nie musi być niebezpieczna. Wystarczy tylko dobrze opanować sposoby hamowania, które umożliwią szybkie wytracenie prędkości w razie takiej potrzeby. Istnieje co najmniej kilka metod hamowania podczas jazdy na rolkach. Oczywiście większość ludzi używa w tym celu hamulca, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Jak hamować na rolkach bez użycia hamulca?
Lifestyle
Każdy przynajmniej w małym stopniu wie jak wyglądają deski Longboard. Ale nie każdy wie, na jakie rodzaje dzielą się owe deski i do jakich zadań są tworzone.
Większość osób jeżdżących na rolkach świadomie wyznacza sobie trasę w taki sposób, aby omijać wszelkie wzniesienia. Wynika to z faktu, że już samo wjeżdżanie na górkę może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli nawet rolkarz ma dobrą kondycję i w końcu wjedzie na szczyt, wówczas pojawia się kolejny problem. Jak bezpiecznie zjechać na rolkach z górki? Takie pytanie zadają sobie przede wszystkim początkujący, którzy dopiero uczą się panować nad sprzętem podczas bardziej dynamicznej jazdy. W takcie zjeżdżania kluczem do sukcesu okazuje się wyczucie prędkości i umiejętne hamowanie!
Właściwe ustawienie stopy oraz kostki przekłada się na znacznie większą stabilność podczas jazdy na rolkach. Dlatego jest to jeden z aspektów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za poprawne ułożenie nogi w dużej mierze odpowiada zastosowany rodzaj zapięcia. Co więcej, poszczególni producenci mogą stosować zupełnie inne systemy zapięć, co siłą rzeczy przekłada się na właściwości sprzętu. Jakie zapięcia w rolkach będą najwygodniejszym rozwiązaniem?
Wykonywanie różnych akrobacji na rolkach jest kojarzone przede wszystkim ze skateparkami, w których młodzi rolkarze prezentują swoje umiejętności. Oczywiście freestyle to bardzo specyficzny styl, ale tak naprawdę każdy pasjonat rolkarstwa może łatwo nauczyć się kilku trików. Jednym z nich jest jazda na rolkach tyłem. Początkującym wyda się ona niezwykle trudna, choć w rzeczywistości można naprawdę szybko opanować tę umiejętność. W tym artykule omówimy kilka ćwiczeń, które pozwolą na zrozumienie podstaw opisywanej techniki.
Regularna aktywność fizyczna to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w trakcie odchudzania. Oczywiście wiele osób pomyśli teraz o bieganiu, ponieważ ten sport cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Jednakże lekarze zwracają uwagę na to, że istnieją liczne przeciwwskazania do uprawiania takiej aktywności. Jeżeli więc ktoś nie może biegać lub po prostu nie chce tego robić, powinien postawić na… rolki! Dlaczego jazda na rolkach jest tak korzystna i jak wygląda korelacja na linii rolki a odchudzanie?
Jazda na rolkach to bez wątpienia bardzo uniwersalna aktywność fizyczna, która sprzyja zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji. Jednak mało kto wie o tym, że jest to także znakomity sport dla miłośników narciarstwa. W sezonie letnim jazda na rolkach może z powodzeniem zastąpić zimowe szaleństwo na stoku. Co więcej, dzięki takiej aktywności dużo łatwiej będzie utrzymać formę poza sezonem. Jeżeli więc ktoś obawia się o swoją kondycję, powinien zdecydowanie postawić na rolki – idealny trening dla narciarzy!
Jazdę na rolkach należy bez wątpienia uznać za jedną z bezpieczniejszych form aktywności fizycznej. Oczywiście ryzyko upadków i wynikających z nich kontuzji jest nierozerwalnie związane z tym sportem. Niemniej rolki w porównaniu do innych rodzajów aktywności (np. biegania) są znacznie mniejszym obciążeniem dla stawów i kolan. To jednak nie oznacza, że jazdę na rolkach można traktować po macoszemu. Brak przygotowania do takiego wysiłku często prowadzi bowiem do poważnych urazów. Dlatego odpowiednia rozgrzewka na rolki to absolutna konieczność.
Jazda na rolkach zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Efektem takiej tendencji jest nie tylko rosnąca dostępność sprzętu, ale także powstanie profesjonalnych szkółek rolkowych. Niemal w każdym większym mieście można już odnaleźć placówkę, która organizuje zajęcia z nauki i doskonalenia techniki jazdy. Czy szkółka rolkowa to rzeczywiście dobre rozwiązanie dla osób początkujących?
Technologia Fila Helix Lady wykorzystuje zupełnie nową konstrukcję szkieletową – Twin System Magnesium 276mm, lżejszą od aluminium, która rozciąga się od palców do samej pięty. Wkładka, która została zbudowana w technologii Air Flow, łączy w sobie dwie różne siatki i zapewnia doskonałe dopasowanie stopy do buta wewnętrznego.